دوره 1، شماره 1 - ( بهار 97 1397 )                   جلد 1 شماره 1 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها

Ethics code: IR.MEDILAM.REC.1396.031

XML English Abstract Print


گروه آموزشی پرستاری، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه علوم پزشکی ایلام، ایلام، ایران
چکیده:   (2690 مشاهده)
: تبعیض موقیعتی است که افراد در برابر نقشهای یکسان از مزایای اجتماعی نابرابر برخوردار می‌شوند و نسبت به آن به شکل­های گوناگون واکنش نشان می­دهند. این مطالعه با هدف پی بردن به استراتژی های پرستاران ایرانی برای غلبه بر تبعیض درون حرفه ای انجام شده است.
روش: مطالعه کیفی حاضر با مشارکت 23 نفر از پرستاران  بیمارستانهای شهرهای تهران، تبریز و ایلام انجام گردید که بر اساس نمونه گیری هدفمند انتخاب شدند. داده ها با استفاده از مصاحبه های عمیق و بدون ساختار همراه با یادداشتهای در عرصه در طی فاصله ماه­های اردیبهشت 1392تا خرداد 1393 جمع آوری گردید. مصاحبه ها پس از دست نویس شدن، با استفاده از روش تحلیل محتوای قراردادی  به صورت همزمان تحلیل گردیدند.
نتایج: بر اساس تجارب مشارکت­کنندگان سه گام ترتیبی " ارائه تصویر مثبت از خود "، "اعتراض" و "انتظار"، توصیف کننده فرآیند به کار گرفته شده توسط پرستاران برای غلبه بر تبعیض بود.
نتیجه گیری: تبعیض درون حرفه ای منجر به اتخاذ استراتژی هایی توسط پرستاران شده است که پیامدهای منفی را به دنبال خواهد داشت که این نیز بر نحوه عملکرد آنان تاثیر گذار است.  
     
نوع مطالعه: مقطعی (Cross sectional) | موضوع پروپزال: بهداشت و پرستاری
دریافت: 1396/2/16 | پذیرش: 1397/7/7 | انتشار: 1397/4/24

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.