دوره 4، شماره 3 - ( پاییز 1400 1400 )                   جلد 4 شماره 3 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


مرکز تحقیقات میکروب شناسی بالینی، دانشگاه علوم پزشکی ایلام، ایلام، ایران
چکیده:   (1002 مشاهده)
انتروباکتریاسه به ویژه اشریشیا کلی شایع ترین علت ایجاد عفونت های بیمارستانی و اکتسابی از جامعه هستند. پیدایش و انتشار سویه های اشریشیاکلی دارای مقاومت چندگانه دارویی باعث پیچیده تر شدن درمان برای چندین عفونت شدید است.
در این مطالعه برای آنالیز ژنتیکی سویه های اشریشیا کلی با مقاومت چندگانه دارویی از روش پالس فیلد ژل الکتروفورزیس PFGE)) استفاده می شود. پالس فیلد ژل الکتروفورزیسPFGE)) یکی از مفید ترین تحولات در اپیدمیولوژی مولکولی برای چند دهه گذشته و در حال حاضر به عنوان استاندارد طلایی برای تایپینگ مولکولی میکروارگانیسم ها در نظر گرفته می شود.
در این مطالعه سعی شده است به بررسی آنالیز ژنتیکی جدایه های اشریشیا کلی دارای مقاومت چندگانه دارویی و الگوی مقاومت آنتی بیوتیکی و تعیین تایپ های آن پرداخته شود زیرا برای پیشگیری و کنترل عفونت ها و برای انتخاب درمان مناسب، بررسی آنالیز ژنتیکی و بررسی اپیدمیولوژیک منطقه ای جدایه های دارای مقاومت به داروها مورد نیاز است.انتروباکتریاسه به ویژه اشریشیا کلی شایع ترین علت ایجاد عفونت های بیمارستانی و اکتسابی از جامعه هستند. پیدایش و انتشار سویه های اشریشیاکلی دارای مقاومت چندگانه دارویی باعث پیچیده تر شدن درمان برای چندین عفونت شدید است.
 
     
نوع مطالعه: مقطعی (Cross sectional) | موضوع پروپزال: میکروب شناسی پزشکی
دریافت: 1400/7/12 | پذیرش: 1400/9/10 | انتشار: 1400/9/10

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.