دوره 3، شماره 3 - ( پاییز 1399 1399 )                   جلد 3 شماره 3 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها

Ethics code: IR.MEDILAM.REC.1398.086

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Hosaini M, Taghinejad H, Mozafari M, Seidkhani H. Investigating the Impact of Education Evidence Based Care Based on the Rogers Innovative Dissemination Model in Nurses of Infectious Diseases and Internal Nursing Departments of Imam Reza Hospital in Kermanshah in 2019. Journal title 2020; 3 (3)
URL: http://newresearch.medilam.ac.ir/article-1-450-fa.html
حسینی مصطفی، تقی نژاد حمید، مظفری مصیب، صیدخانی حسین. تاثیر آموزش رویکرد مراقبت مبتنی بر شواهد بر اساس مدل اشاعه نوآوری راجرز، در درک و پذیرش عملکرد مبتنی بر شواهد پرستاران بخش‌های عفونی و داخلی بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه درسال 1398. عنوان نشریه. 1399; 3 (3)

URL: http://newresearch.medilam.ac.ir/article-1-450-fa.html


چکیده:   (2451 مشاهده)
مراقبت مبتنی بر شواهد یک رویکرد حل مسئله در ارائه مراقبت های بهداشتی درمانی است که بهترین نتایج مطالعات و اطلاعات مراقبت از بیمار را با تخصص بالینی، همچنین خواست و ارزش‏های بیمار را ادغام کرده و موجب تصمیم گیری موثر، اجتناب از ارائه مراقبت‏ها به صورت عادتی و تکراری، تسهیل در ارائه مراقبت‏های مختلف و توانمندی کارکنان بهداشتی درمانی در حفظ و ارتقاء سلامت بیماران و خانواده آنان می‏‏گردد. به ‌نظر می‌رسد که استفاده از چنین رویکردی نیاز به مهارت‌های سواد اطلاعاتی داشته و به همین دلیل در کشورهای پیشرفته، دانشگاه‌ها‌، سازمان‌ها و بیمارستان‌های زیادی برنامه‌های متنوعی در جهت ارتقاء توان مراقبتی برای اجرای پرستاری مبتنی بر شواهد طراحی و اجرا نموده‌اند .
در بین کلیه مراقبت‌های ارائه ‌شده در محیط‌های درمانی مانند بیمارستان، مراقبت‌های پرستاری از اهمیت بیش‌تری برخوردار است و در همین راستا از پرستاران انتظار می‌رود که خدمات مراقبتی را با بالاترین حد استاندارد های کمی و کیفی و مبتنی بر یافته‌های علمی ارائه دهند. مراقبت‌ های پرستاری نیازمند استفاده مجموعه‌ای از شواهد پژوهشی است و طی آن پرستار می‌تواند با استفاده از شواهد تحقیقات موجود، مهارت بالینی خود و عملکرد بیمار، تصمیمات بالینی مناسبی اتخاذ نماید (7). اما مطالعات نشان داده ‌است که بیشترین مشکل پرستاران در یافتن بهترین شواهد، شناسایی منابع صحیح، استفاده از روش‏های جستجوی بهینه و ارزیابی شواهد در استفاده از مهارت‏های مراقبتی است (4). به ‌طوری که در پژوهشی پرستاران گزارش دادند که، انجام اعمال بالینی بر اساس شواهد تحقیقی، منجر به افزایش کیفیت مراقبت می شود، اما تنها 46 درصد از پرستاران اعمال بالینی خود را بر مبنای شواهد تحقیقی می‏دانستند (2). به طور کلی با توجه به مطالعات انجام گرفته میتوان بیان نمود که کیفیت مراقبت فراهم شده در کشورهای در حال توسعه بر طبق مطالعات، در موسسات بهداشتی پایین است 
     
نوع مطالعه: پژوهش در آموزش | موضوع پروپزال: بهداشت و پرستاری
دریافت: 1398/3/10 | پذیرش: 1398/4/26 | انتشار: 1399/9/10

ارسال نظر درباره این پروپزال : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به مجری اصلی


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به سامانه جامع مدیریت اطلاعات تحقیقات، پژوهش و فناوری می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 All Rights Reserved | Technology and Research Information System

Designed & Developed by : Yektaweb